Jak wygrać w LOTTO? Zdradzamy nasz sposób!

jak wygrać w lotto

Skoro tu jesteś, to z pewnością zadajesz sobie to legendarne pytanie: jak wygrać w LOTTO? Przygotuj się, ponieważ będzie to długi wpis, z którego dowiesz się masy wartościowej wiedzy.

Jeśli jednak nie masz czasu czytać wszystkiego, to kliknij w poniższy przycisk i przejdź do naszego generatora liczb!

> Przejdź do generatora liczb <

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Kilka ciekawostek o samym LOTTO
  • Czy istnieje sposób jak wygrać w LOTTO?
  • Czy wypadające liczby faktycznie są losowe?
  • Jaka metoda przewidywania liczb jest najlepsza?
  • Podsumowanie – jak wygrać w lotto?

Kilka ciekawostek na start

Czy wiesz, że Polacy coraz chętniej grają w gry losowe? W roku 2016 w sumie jako naród wydaliśmy na nie aż 3,4 mld zł. Są to oficjalne dane z Totalizatora Sportowego. Nie ma jeszcze oficjalnych wyników z roku 2017, ale szacuje się, że liczba ta została pobita!

Pierwsze losowanie oryginalnego Toto-Lotka miało miejsce w styczniu 1957 roku, ale zabawa organizowana przez Totalizator Sportowy nie od razu zdobyła popularność, jaką cieszy się dzisiaj. Dlatego w styczniu 1959 toku organizatorzy loterii postanowili wprowadzić dodatkową zachętę. Wśród uczestników losowano dodatkową nagrodę – do wyboru było 100 tys. starych złotych, nowy samochód lub dom jednorodzinny. Z kolei od 11 września 1996 roku, z okazji 40-lecia utworzenia Totalizatora Sportowego, czterdziestu kolejnych szczęśliwców oprócz głównej nagrody otrzymywało również należytej wagi samochód – fiat 126p.

Źródło ostatniej ciekawostki: http://joemonster.org/art/28646

Czy istnieje sposób jak wygrać w LOTTO?

To pytanie z pewnością pojawia się w głowach wielu osób dopiero zaczynających swoją przygodę z Totalizatorem Sportowym, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Wiele osób mówi, że najlepszym sposobem jest wzięcie jak największej ilości zakładów (gra systemem), lub granie ciągle tymi samymi liczbami. Ile ludzi, tyle technik można by rzecz… Z jednym wyjątkiem. Każdy matematyk lub osoba zaznajomiona w większym stopniu z matematyką niż osoba przeciętna jest zgodna co do jednego.

Rachunek prawdopodobieństwa to rzecz, dzięki której można drastycznie zwiększyć swoje szanse na wygraną w LOTTO. Trzeba oczywiście mieć sporo doświadczenia i wiedzy, bo nie jest to prosta sprawa i wiele osób znających matematykę na poziomie rozszerzonym (na studiach) ma z tym problem. Świadczy o tym chociażby fakt, że dokładnie 74% studentów z naszego wydziału oblało ten przedmiot za pierwszym razem.

Podsumowując ten akapit – tak, jak najbardziej możliwe jest wygranie w LOTTO. Problem może się pojawić w momencie, gdy chcesz to zrobić. Do analizy liczb potrzeba ogromnej ilości czasu, wiedzy i umiejętności. Nie każdy ma cały przytoczony “zestaw”. Dla takich właśnie osób przygotowaliśmy tę stronę i generator liczb do LOTTO, dzięki któremu odpowiedź na pytanie jak wygrać w lotto będzie całkowicie jasna 🙂

Charakterystyka gier losowych

Jeśli powiesz komuś, że poznałeś/aś sposób na wygranie w LOTTO, to z pewnością Cię wyśmieje. Dlaczego? Bo gry losowe w stylu LOTTO, Mini LOTTO, EuroJackpot mają niezwykle niskie szanse na wygraną. Często są to tysięczne części jednego procenta! Oznacza to, że szanse masz baaaardzo bliskie zera.

Dla porównania, to tak jakbyś szedł ulicą i potknął się niechcący o kawałek złota o wymiarach ok. 10cm x 10cm x 10cm. Zdarzyło Ci się to kiedyś? Nie? To szanse na wygraną w loterii masz równie niskie. Oczywiście można te szanse znacząco zwiększyć, ale trzeba to dobrze rozegrać i wymyślić.

Jak zwiększyć szanse na wygraną w LOTTO?

No właśnie, żeby zwiększyć szanse na wygraną trzeba przede wszystkim bardzo dużo liczyć i analizować! Niektóre liczby mają tendencję do wypadania w okolicach innych, oraz do wypadania okresowego. Wszystko zamyka się w jednym słowie – rachunek prawdopodobieństwa. Miałeś to na studiach? Jeśli tak, to prawdopodobnie bardzo dobrze wiesz o co nam chodzi i zaczynasz rozumieć w jaki sposób to wszystko robimy.

Kim w ogóle jesteśmy?

Parą przyjaciół – Marcin i Kuba z tej strony, oboje w wieku 26 lat 🙂 Ukończyliśmy matematykę na Politechnice Warszawskiej ma poziomie inżynierskim i magisterskim. LOTTO interesowaliśmy się od dawna, ale dopiero na studiach bardziej zaczęliśmy zgłębiać tajemnice tej gry i zastanawiać jak wygrać w LOTTO. Wraz z naszym ulubionym profesorem sporo czasu spędziliśmy na analizie zachowań typowych dla LOTTO. Z czasem udało nam się wygrywać coraz większe kwoty, aż w końcu postanowiliśmy podzielić się tym sposobem z Wami.

Macie dwie możliwości – albo skorzystanie z gotowego generatora, albo pomoc nam w jego ulepszaniu. Jeśli znasz się na rachunku prawdopodobieństwa, to gorąco zachęcamy do współpracy. Będziemy się dzielili doświadczeniem i spostrzeżeniami, oraz razem ulepszali generator liczb udostępniany dla wszystkich 🙂

jak wygrać w lotto

Jak wygrać w LOTTO?

Najprostszy sposób to skorzystanie z naszego generatora liczb. Dzięki niemu uzyskacie zestaw najprawdopodobniejszych z punktu widzenia prawdopodobieństwa liczb na najbliższe losowanie wraz z objaśnieniami i uwagami, że dana liczba dawno nie była wylosowana.

Jest to o tyle prosty sposób, że wystarczy wysłać SMS’a za 4 zł netto, aby otrzymać te liczby. Masz ponad 70% szans, że przy 10 losach kwota wydana na SMS zwróci Ci się ponad 300%! Brzmi dobrze, czyż nie?

Możesz zastanawiać się w jaki sposób wybieramy liczby… Jeśli tak, to już Ci przedstawiamy 🙂

Czy wypadające liczby są faktycznie losowe?

Mówi się potocznie, że LOTTO nie jest grą losową i wyniki są manipulowane. Jako argument za, takie osoby mówią, że w takim razie czemu jest przerwa między losowaniem, a możliwością zakupu (ok godziny)? Istnieje też sporo informacji od byłych pracowników LOTTO, że faktycznie niektóre losowania nagrywane są po kilka razy, a czasami zdarzały się wpadki na żywo odnośnie losowania.

Jeśli liczby są manipulowane, to w jaki sposób? Można to wyjaśnić bardzo prosto. Piłeczki w maszynach są odpowiednio naelektryzowane i przepuszczane są tylko te o konkretnych ładunkach. Twórcy gry mogą je naelektryzować jak chcą na podstawie tego jakie są wyniki losowań. Jeśli chcą zrobić dużą kumulację, to wybierają liczby tak, by nikt nie trafił szóstki.

Zastrzegamy, że są to tylko cytaty i podejrzenia z internetu. Nawet jeśli wyniki faktycznie są manipulowane, to i tak w kontekście końcowego wyniku i osoby końcowej, te wyniki są “losowe”. Oznacza to, że rachunek prawdopodobieństwa wciąż się sprawdza i masz szansę na 3, 4 i 5! Z szóstkami jest o wiele trudniej, ale gdybyśmy opracowali metodę na same szóstki z ponad 50% skuteczności, to raczej byśmy się tym nie podzielili 😉

Jaka metoda przewidywania liczb jest najlepsza?

Najlepiej, jeśli zacytujemy to ze strony generatora:

Wprowadzenie. Zauważ, że liczby wypadające w Lotto bardzo często mają sąsiedztwo. Wystarczy, że sprawdzisz kilka ostatnich wyników i na pewno to zauważysz. Dla przykładu:

Wyniki Lotto 18.04.2017: 13 16 17 29 42 45
Wyniki Lotto 20.04.2017: 4 8 15 17 27 42
Wyniki Lotto 22.04.2017: 22 33 37 38 42 45
Wyniki Lotto 02.05.2017: 7 14 15 16 19 25

Nie wszyscy to zauważają, a nawet jeśli, to często nie wiedzą co z tym zrobić. Wykorzystamy to w kroku 3 naszego doboru liczb.

Krok 1. Dzielimy liczby na kilka grup (ich ilość jest zależna od tego, czy to Lotto, Mini Lotto, czy Multi Multi). Podział jest stały, więc nie zmieniamy go co losowanie. Każda z grup jest równomiernie rozłożona w zbiorze wszystkich liczb, co zapewnia utrzymanie równowagi między każdą z nich.

Prosty przykład – mamy trzy kule: zieloną, czerwoną i niebieską. Losujemy jedną z nich, po czym odkładamy na miejsce i losujemy znowu… i tak 30 razy. Wyniki mogą być różne, możemy dostać następującą liczbę wylosowanych kul: 4, 7 i 19. Natomiast gdy będziemy losowali kule w ten sposób 300 razy, to zdecydowanie o wiele bardziej prawdopodobne będą wyniki 103, 99 i 98 aniżeli 170, 57 i 73. Rozumiesz już o co nam chodzi? 🙂 Liczby dążą do równowagi, tak samo grupy liczb.

Podsumowując krok pierwszy, mamy w statystykach rozpisane grupy, oraz historię kiedy i ile liczb z danej grupy było wylosowanych. Wiemy już więc która z grup jest “w tyle” i może za niedługo “nadrabiać”. Często czekamy na momenty, w których dana grupa nie była aktywna przez np. 2 losowania. Wtedy przy każdym kolejnym pustym losowaniu mocno rośnie prawdopodobieństwo, że grupa nadrobi i co najmniej 4 liczby z niej będą wylosowane.

Krok 2. Wybieramy najczęściej wypadające liczby z grupy, która będzie “nadrabiała”. Analizujemy też kiedy liczby z danej grupy ostatnio wypadały i jaki mają cykl wypadania. Poprzez cykl mamy na myśli to, że liczby albo wypadają nieregularnie, albo mają cykl, podczas którego wypadają regularnie. Wybieramy cyfry “aktywne” i takie, które historycznie najczęściej wypadały w danej grupie po okresie bycia “w tyle”.

Krok 3. Prowadzimy również statystykę które liczby najczęściej wypadają z którymi. W związku z tym nie ograniczamy się tylko do jednej grupy liczb i dobieramy też najbardziej prawdopodobne liczby “sąsiadujące” z innych grup.

Krok 4. Na koniec sprawdzamy, które z wybranych liczb nie zostały jeszcze wylosowane w aktualnym cyklu. Za cykl przyjmujemy dowolny okres, w którym wypadną wszystkie możliwe liczby. Jeden taki cykl trwa średnio 30 losowań, aczkolwiek nie ma w tym przypadku reguły. Jeśli cykl trwa już sporo, nadajemy wybranym przez nas liczbom (jeszcze nie wylosowanym) wyższy priorytet.

Krok 5. Udostępniamy liczby na tej stronie, dodając je do generatora. Dodatkowo wpisujemy ważne uwagi, np. że jakaś cyfra nie została wylosowana w aktualnym cyklu, albo że aktualnie jest mocno aktywna i jest spora szansa na jej ponowne wylosowanie.

Podsumowanie – jak wygrać w LOTTO?

Podsumowując – chociaż wszystko może wydawać się niezwykle skomplikowane, to przepis na to jak wygrać w LOTTO wcale taki skomplikowany nie jest. Szczególnie, że to my odwalamy całą “czarną robotę”, a Wy możecie korzystać z gotowych zestawów liczb.

Oczywiście bardzo będziemy chętni za wszelką pomoc i porady, dzięki którym będziemy ulepszyć nasz generator liczb. Kto wie, może skuteczność wzrośnie do okolic 90%? ; ) Tego życzymy sobie i Wam, a tymczasem zachęcamy do sprawdzenia generatora liczb, do którego link znajduje się poniżej!

> Przejdź do generatora liczb <

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *